23 Ekim 2016 Pazar

#PoyrazKarayel -Ep2

Poyraz: Anne baba çocuk ve televizyondan oluşan, toplumun en küçük yapısına aileyi çekirdek veya çekirdek aile denir. Türk tipi aile modunda önem sırasına göre başrol babanındır. Sonra kaç yaşında olursa olsun erkek çocuk gelir. Daha sonra sırasıyla televizyon, beyaz eşyalar, mobilyalar, portmanto, gardırop, perdeler, tabaklar çanaklar bardaklar ve son olarak da annelerimiz gelir. Kıymetli annelerimiz boş vakitlerinde cepheye mermi taşır, bulaşık yıkar, ütü yapar. Babalarımız bir hayal kırıklığı bir "Ah ulan be! Şimdi genç olacaktım." duygusu, futbol, at yarışıyla beslenirken; annelerimiz çok daha ekonomiktir. Onlar yalnızca televizyondan yayılan radyasyonla beslenirler. 

İşte yukarıda bahsi geçen bu soğuk ve sıkılgan ve sevgisiz yapıya Türk tipi aile denip, başka bir coğrafyada eşi benzeri bulunmaz. 

İsa: Poyraz abi, bu nasıl aile? Kimse kimseyi sevmiyor mu?

Poyraz: Ya seviyor da göstermeyi beceremiyor.


~*~


Poyraz: En sevdiğin yeri okusana bana.

Ayşegül: Ne yapmaya çalışıyorsun?

Poyraz: Seni etkilemeye çalışıyorum.

Ayşegül: Sevgili bilge, bana bir mektup yazmış olsaydın, ben de sana cevap vermiş olsaydım. Ya da son buluşmamızda büyük bir fırtına kopmuş olsaydı aramızda ve bir çok söz yarım kalsaydı birçok mesele çözüme bağlanamadan büyük bir öfke ve şiddet içinde ayrılmış olsaydık da.. 

Poyraz: ..yazmak anlatmak birbirini seven iki insan olarak konuşmak kaçınılmaz olsaydı, sonra durup dururken yazmak zorunda kalmasaydım. Bütün meselelerden kaçtığım gibi uzaklaşmasaydım senden de.

(Oğuz Atay / Tehlikeli Oyunlar)

3 yorum:

 1. cok güzel post olmus bir okadarda üzücü maalesef gercekler :(

  YanıtlaSil
 2. en sonunda izlettireceksiniz şu diziyi bana :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İzle izle. Zaten sen izle diye yazıyorum bu postları. :)

   Sil