20 Mayıs 2016 Cuma

With Honors / İnsanlık Yolu

"Sen çok çaba harcıyorsun. Kazananlar yarışta olduğunu unutur, onlar koşmayı severler."


Ordu'dayken her akşam bir film izledik arkadaşımla. Onlardan biri de With Honors'dı. Birlikte izlediğimiz diğer filmleri düşününce aralarında şüphesiz en iyisi de bu filmdi. 

Filmin konusu kısaca şöyle; Monty Harward'da son sınıf öğrencisidir ve tek istediği tezini tamamlayıp onur belgesiyle okuldan mezun olmaktır. Tezini bitirmek üzereyken bilgisayarı bozulur. Elinde tek kopyası olan tezini çoğaltmak üzere dışarı çıkar ama bu kez de bir talihsizlikler serüveni ile düşer ve elindeki tez kütüphanenin alt katına düşer. Tezi almak için aşağıya iner ve orada yaşayan evsiz Simon ile karşılaşır. Simon tezi okumuştur ve yazdıklarının saçmalık olduğunu düşünür. Tezi vermek yerine Monty ile bir anlaşma yapar ve bunun üzerine olaylar gelişir. 

Filmin kadrosu da çok iyiydi. Oyuncular birbiriyle o kadar uyumluydu ki.. Filmdeki favorim ise Simon'du. Joe Pesci kesinlikle çok iyi bir oyuncu. Tüm o duyguları o kadar güzel yansıttı ve hissettirdi, gerçekten çok etkileyiciydi. İzleyenler bilir, üniversitedeki derste bir sahne vardı. Nutkumuz tutulmuş bir şekilde, sanki oradaymışız gibi izledik ve sahnenin sonunda oradakiler gibi biz de alkışladık. :) Müthişti! Film hem duygulandırıyor, hem güldürüyor hem de düşündürüyor.

"Kadınlar, kusursuz yaratıklar... Zayıf, şişman, sarışın, esmer farketmez. Bir kadın sana aşkını verirse, dünyada ondan büyük hediye olamaz. Seni daha uzun boylu, daha akıllı yapar, dişlerin daha parlak olur. Evet, kadınlar kusursuzdur. Kusursuz mutluluk verir, kusursuz acı çektirirler. Mutluğu ilk gördüğünde ve tanıdığında, acıyı ayrıldığında verirler."

Hala izlemeyenleriniz varsa, mutlaka izleyin. Harika bir dostluk ve insanlık dersi veriyor. ;)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder