10 Mart 2016 Perşembe

Katrina Kittle - Yabancı Evin Tanıdık Odaları

"İnsan ister. Tanımak, güvenmek, sevmek ister. Büyümek, yaşamak, güçlenmek ister. Bazen ısınmak ister. Bir evin bir odasında, özgür olmak ister. Kapının dışında başka nefesler de olsun ister. Gerçekler arzularıyla örtüşmediğinde gözlerini kapatır belki. Kulaklarına büyük gelen fısıltıları duymamak için başka sesler hayal eder. Omuzlarına ağır gelen yükün altından kurtulmak için başka diyarlar düşler. Belki bir an yorulur ve yapmak için güç bulabileceği tek şey 'gitmek' olur. Gitmek, sonsuzluğa... 
İnsan, var oluşuna son vermeyi tercih edebilir. Bunu anlaşılması en güç kılan şeyse, bir çocuk tarafından tercih edilmesidir."


Yukarıda yazdıklarım kitabın arka kapağından alıntı. Sizce de 'gel beni oku' demiyor mu? 

Bu kitabı bana Zahide tavsiye etmişti. Onun tavsiye ettiği kitaplar genelde boş çıkmıyor. :) Bu kitap da beklentimin çok üzerinde çıktı.
Kitap pedofili kurbanı çocuk ve sübyancıları konu alıyor. Ayrıntıya girip bilgi veremeyeceğim, çünkü okumayanlarınız varsa benim gibi okurken şok olmanızı çok istiyorum. Okurken psikolojik olarak sizi bunaltan, geren, birilerini öldürme ya da sarsıp kendine getirme isteği uyandıran, duygusal anlamda çok yoğun bir kitap. 

Okumayan arkadaşlar, mutlaka okumalı. Özellikle psikolojik olaylara merakı olanlar bence kitabı çok sevecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder