20 Temmuz 2013 Cumartesi

War Horse / Savaş Atı (2011)Beyaz perdede izlemeyi çok isteyip bir türlü gidemediğim ve vizyondan düştükten haftalar sonra ancak dün izleyebildiğim harika yapımlardan biridir Savaş Atı. 


 Filmler hakkında çok fazla yorum yapamam. Bu film için de öyle olacak ama aşırı duygu yüklüydü. Bazı sahnelerinde ağladım bile... 

Filmin baş kahramanı Joey isimli harika bir at. Film bu güzel atın doğumuyla başlıyor. Doğumuna tanıklık eden genç Albert'ın babasının bir açık artırmada bütün parasını bu asi ata yatırıp eve gelmesi ve Albert'ın atı eğiteceğine söz vermesiyle birlikte olaylar gelişmeye başlıyor. 


Atla arasında duygusal bir bağ kuran Albert'ın dostluk hikayesi 1. Dünya Savaşı'nda Joey'in savaş atı olarak satılmasıyla heyecan kazanıyor. Ve bu muhteşem atın gittiği her yerde insanların ve hatta başka bir atın hayatını nasıl değiştirdiği anlatılıyor. 


Ben filmden gerçekten çok etkilendim. Bazı yerlerinde durağanlık vardı, kabul ediyorum. Joey bu durağanlığı bile görmezden gelmenizi sağlıyor. Herkese tavsiye ederim. Özellikle de atları sevenlere... Not: Bu filmle aynı isimde bir de kitap varmış.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder