20 Temmuz 2013 Cumartesi

The Hunger Games / Açlık OyunlarıFilm benden tam not aldı. Onu bunu bilmem, kurgu çok iyiydi. Görüntü de öyle. Oyuncular beni fazlasıyla etkiledi. Hele başroldeki fıstık (Jennifer Lawrence) role çok yakışmıştı. Hem asi hem de güzeli oynaması gerekiyordu. Oynamış, rolünün hakkını da vermiş hani... İnternetteki yorumlarda, yok çok durağandı, yok çok zayıftı, yok işte bazı yerlerinde kitaba sadık kalınmış, kalınmamış vs vs yorumlar gördüm. Kitaptan uyarlanan filmler kitaba sadık kalınsaydı saatlerce izlemek gerekirdi herhalde. Filmi film gibi izlemek lazım. Kitaptaki konuyla filmdeki konu aynıdır ama sahneler de aynı olacak diye bir şey yok ya canım. 

Çok etkilendiğim sahneler oldu. Hatta sahnenin birinde de ağladım. Şimdi sahneleri yazmak isterim ama kitabı okumayan ve filmini de izlemeyenler vardır diye yazmıyorum. Ama ufak bir şey yazayım haraçların tanıtıldığı kısımdaki ateşli sahne etkileyiciydi. :))

Velhasıl, bir ölüm kalım savaşı izledik. Etkilendik, duygulandık, hırslandık ve "Bu filmin devamı var.." diyerek salondan çıktık. 


Hiçbir zaman filmleri büyük beklentilerle izlemeyin. O zaman daha çok keyif alırsınız. 
Bu filmi de kitabını okusanız da okumasanız da izleyin. İzlediğinize değecektir. :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder