20 Temmuz 2013 Cumartesi

Laura Schaefer - Bizim Kafenin KızlarıÖncelikle şunu söylemeliyim ki, kitap tam bir romantik komedi tadında. Okurken kendinizi film izliyormuş ya da aşina olduğumuz yabancı dizilerden birini izliyormuş gibi hissedebilirsiniz.

Laura Schaefer imzası taşıyan bu renkli kitap bir Yaprak Cafe macerası da diyebiliriz. Kitaba; inatçı ve renkli bir kişiliğe sahip ve henüz 8. sınıf öğrencisi olan Annie Green'in annanesinin işlettiği Yaprak Cafe'nin deposunda düşünmek için gizlenirken komik bir karşılaşmasıyla hızlı ve eğlenceli bir giriş yapılıyor. Annie'nin Yaprak Cafe'de çalışmaya başlamasıyla da ortam daha bir renkli hale geliyor. 


Annie'nin çay tutkusu ve Yaprak Cafe'ye olan bağlılığı taktire şayan bir şekilde dile getiriliyor. 

Değişimle birlikte anneannesinin kafesinin kapatılmak üzere olduğunu öğrenen Annie, bunu durdurmak için Çay Güzelleri ile elele veriyor ve böylece macera başlıyor.


Kitaptaki resimler ve çayla ilgili verilen bilgiler çok güzeldi. Eğer çayı sevmiyorsanız ya da az seviyorsanız; Annie Green'in bu tatlı mücadelesini okurken eminim canınız çay çekecektir. 

Çay üzerine kurulmuş, çayla birlikte küçük bir kızın umutlarını, mücadelesini ve başarı öyküsünü anlatan güzel bir kitaptı. Keyifli bir hafta sonu için ideal. :)

Keyif veren şeyler;


* Annie'nin uzun listeleri 
* Çay Güzelleri


* Çayla ilgili resimler ve bilgiler
* Annie'nin saçları ve 'romantik' hayalleri 
* Çay ve ikram tarifleri
* Annie ve Zack karşılaşmaları 

~Bugün Çay İçtiniz mi? diye sordu kaldırım bana üst üste. Evet, diye cevapladım mutlulukla. Evet, içtim.~

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder